gerber

Gerber – na pomoc Ukrainie!

Do pomocy ukraińskim uchodźcom włączyło się wiele firm z wybranych sektorów. Szczególny nacisk kładzie się na wsparcie pod kątem oferowania żywności dla ludzi uciekających przed wojną. Na pomoc Ukrainie zdecydowała się ruszać także marka gerber. Na co mogą liczyć Ukraińcy, zarówno ci trafiający do Polski jak i ci, którzy zdecydowali się pozostać na obszarach walczących z atakiem Rosji? 

Gerber – pomoc dla najmłodszych na czas wojny 

Firma gerber przekazała do konwojów zaopatrujących wojennych uciekinierów w żywność wszystko to, co niezbędne jest, by przeżyć w trudnych warunkach. 

W ręce uchodźców trafiają więc takie produkty jak: 

– gotowe dania dla dzieci oraz przetwory gerber

– kaszki, kleiki

– produkty suche 

– przeciery owocowe i warzywne 

– produkty instant 

– środki higieniczne oraz produkty do pielęgnacji małych dzieci 

Gerber – wsparcie dodatkowego kapitału dla uchodźców 

Oprócz tego, że firma Gerber przekazała bogate i zróżnicowane zasoby żywnościowe dla najbardziej pokrzywdzonych i potrzebujących, na uwagę zasługuje także fakt, że liczne centra pomocy uchodźczej w wielu polskich miastach otrzymały wsparcie finansowe. Dzięki temu udało się przyspieszyć liczne procedury w związku z koniecznością tymczasowego lokowania uchodźców, ułatwiono liczne procedury na drodze do poszukiwania mieszkania, wsparto miejsca pożytku publicznego, przeznaczone do tworzenia tymczasowych punktów kwaterunku. Z pomocy finansowej gerber skorzystało już co najmniej kilka tysięcy przybywających w trybie pilnym do Polski Ukraińców. Właściciele firmy zapewniają, że na przestrzeni najbliższych miesięcy gotowi są do dalszego wspierania wszystkich potrzebujących. Dla wielu ludzi taka pomoc jest prawdziwym darem od losu. Gerber jako marka odznaczająca się nie tylko operatywnością, ale także godną podziwu empatią, może służyć za przykład dla innych firm ze wszystkich możliwych sektorów, które rozważają opcję głębszego zaangażowania się w problemy Ukrainy. Czasy coraz mniej spokojne, więc trzeba działać szybko. 

You may also like...